Pierwsze kroki

Aby cieszyć się zasobami sieci Usenet potrzebujemy trzech rzeczy:

Dobrego serwera – z serwera ściągniemy pliki za pomocą czytnika grup dyskusyjnych.

Wykup dostęp do serwera grup dyskusyjnych klasy premium.
Serwer news jest serwerem grup dyskusyjnych i tam, po zalogowaniu odnajdziemy wszystkie pliki do ściągnięcia. Ten krok jest o tyle ważny, że bez dostępu do serwera sieci Usenet nie ściągniemy plików, które nas interesują.

Polecam następujące serwery:

  1. Newshosting
  2. Astraweb
  3. UsenetServer
  4. Easynews
  5. UseNeXT
  6. Usenet.nl

Czytnika grup dyskusyjnych – za pomocą tego programu ściągniemy pliki z odpowiednich grup dyskusyjnych.

Wybierz dobry czytnik grup dyskusyjnych. Ściągnij darmowy czytnik. Ważne, żeby czytnik miał możliwość naprawiania uszkodzonych plików. Wiele zależy od systemu operacyjnego komputera. Największy wybór programów jest na maszyny z systemem Windows.

Polecam darmowe czytniki:

1. Alt.Binz
2. GrabIt
3. SABnzbd+

Dostępu do strony indeksującej – tam przejrzymy zasoby sieci Usenet i wyszukamy to co będziemy chcieli ściągnąć.

Kupiliśmy już dostęp do serwera sieci Usenet. Ściągnęliśmy czytnik i chcemy ściągać pliki. Pamiętajmy, że czytniki grup dyskusyjnych nie są programami P2P i do łatwego odszukania plików w grupach dyskusyjnych potrzebujemy wyszukiwarki w postaci strony indeksującej pliki z grup dyskusyjnych. Do takiej wyszukiwarki wpisujemy odpowiednie hasło i otrzymujemy lokalizacje plików. Potem za pomocą czytnika ściągamy pliki i gotowe.

Polecam następujące wyszukiwarki:

  1. Binsearch
  2. Nzb index
  3. Newzleech
  4. Newzbin2
  5. NZBMatrix
  6. NZBsRus

Trzeba pamietać, że Binsearch nie jest typowym serwisem indeksującym. Jest wyszukiwarką gdzie używając przycisku „Create NZB” na samym dole wyników wyszukiwania można stworzyć plik NZB.
NZB Index – działa podobnie jak Binsearch ale porządkuje rezultaty wyszukiwania i dlatego jest łatwiejsza w użytkowaniu. Także tutaj dopiero tworzymy plik NZB używając przycisku „Create NZB”.
Serwis Newzleech można śmiało wszystkim polecić – nie trzeba się rejestrować. Natomiast w serwisach Newzbin2, NZBMatrix i NZBsRus do korzystania potrzebna jest rejestracja.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  1. Ja
    marca 24th, 2011 at 17:26 | #1

    Gdzie można znaleźć polski stuff? Chodzi mi głównie o filmy DVDRip z lektorem.

  2. Rafal Olszak
    marca 24th, 2011 at 20:22 | #2

    1.Jak uzyskać dostęp do polskiego stuffu?
    2.Gdzie można znaleźć polski stuff? Chodzi mi głównie o filmy DVDRip z lektorem.

    Odpowiedź na pierwsze pytanie to: zainstalować czytnik, połączyć się z wybranym serwerem i działać.
    Odpowiedź na drugie pytanie: w Usenecie.

    A teraz rozwinięcie:

    Piszemy o Usenecie i grupach dyskusyjnych. Usenet możemy wyobrazić sobie jako sieć połączonych serwerów. Jeśli ktoś wrzuci coś na jeden z serwerów to serwery komunikują się ze sobą i wymieniają danymi. Ogólnie pisząc jeśli ktoś korzystając z serwera Astraweb wrzucił film do Usenetu, to ktoś kto ma wykupione konto w Giganews będzie miał do niego dostęp, bo pojawi się też na innych serwerach. Usenet jest globalny.

    Tak więc odpowiedź już masz. Jeśli, ktoś wrzucił jakiś film z polskim lektorem do Usenetu to jak masz dostęp do Usenetu i dobry czytnik to wyszukasz sobie ten film np. po tytule. W najgorszym przypadku dostaniesz wersję angielską albo jeszcze inną. Polacy nie wrzucają binarek w polskich wersjach tylko na polskie grupy dyskusyjne.

    Pamiętaj, że duży plik binarny jest zawsze dzielony na wiele małych kawałków i Ty te kawałki po zaznaczeniu automatycznie ściągasz czytnikiem, a on łączy je wszystkie.

    Jeśli umówisz się z kimś i on wrzuci film na konkretną grupę dyskusyjną to wyszukiwać jest łatwiej, bo wiesz gdzie on jest. Ale w przypadku dobrych czytników z wbudowanymi wyszukiwarkami albo dzięki tzw. indekserom jak binsearch.info nie ma problemu.

  3. bolongo
    maja 6th, 2011 at 21:40 | #3

    nowa wyszukiwarka: http://usenetscene.com/
    oraz tu niewymieniona : http://www.nzbs.org/

  4. Rafal Olszak
    maja 8th, 2011 at 19:32 | #4

    Dzieki bolongo za podrzucenie dwóch fajnych wyszukiwarek.

    NZBs(dot)org – na teraz zamknięte okno dla nowych rejestracji. Zainteresowani zgodnie z tym co proponują powinni zerknąć na : nzb.su, binsearch.info, nzbindex.nl, mysterbin.com, nzbmovieseeker.com albo bin-req.net.

    usenetscene(dot)com – bardzo fajne darmowe narzędzie, wymaga rejestracji.

  5. Dziq
    stycznia 24th, 2012 at 19:10 | #5

    Gdzie najłatwiej szukać i przeglądać polski kontent udostępniany na usnecie ? Jest może więcej stron jak http://www.scnsrc.me/ gdzie są linki do popularnych linków stron hostingowych ale też Usenetu i Torrentów ?

  6. Rafal Olszak
    stycznia 24th, 2012 at 22:55 | #6

    @Dziq
    Tak na szybko. Jeśli chodzi o Usenet to korzystasz z odpowiednich wyszukiwarek, które indeksują treści binarne. Część z nich jest płatna ale oferują odpowiednio sklasyfikowany materiał jak w serwisie, który podałeś po prawej stronie. Darmowe masz podane w tym wpisie: http://www.usenet.info.pl/otwarte-wyszukiwarki-plikow-dla-usenetu/ . Do poczytania również http://www.usenet.info.pl/nzb/
    Inne popularne to NZBIndex i NZBMatrix. Wyjściem z sytuacji jest również posiadanie odpowiedniego konta dostępowego np. w Newshosting : http://www.usenet.info.pl/serwery/newshosting/ Wtedy dostajesz do konta czytnik z wyszukiwarką. Proste i oszczędza wiele czasu. Nawiasem mówiąc SCNSRC korzysta tutaj z linków wskazujących na NZBIndex.

  7. Dziq
    stycznia 25th, 2012 at 00:41 | #7

    no tak, ale dobrze mieć gdzieś skatalogowane wszystkie polskie rlsy, w taki sposób w jaki to robi sncsrc. Takie strony dają mi łatwiejszy wgląd w to co chcę i mogę ściągnąć

  8. Rafal Olszak
    stycznia 25th, 2012 at 20:31 | #8

    @Dziq
    Osobiście do tej pory nie patrzyłem się na usenet w ten sposób. Usenet to między innymi ogromne zasoby międzynarodowych binariów. Polska część to tylko malusieńki kawałek tego tortu. Niestety. Ale myślę, że wkrótce będzie znacznie więcej polskich użytkowników i pojawią się nowe treści. Do usenetu trzeba dojrzeć. Usenet nie jest dla każdego ale oferuje bardzo dobry transfer i wysokie bezpieczeństwo. Ale stawia również wyzwania użytkownikom.

  9. Dziq
    stycznia 26th, 2012 at 10:52 | #9

    Spoko rozumiem, może przez to że jestem wzrokowcem łatwiej mi szukać interesujących mnie rzeczy nie tylko po tytule ale też jakimś obrazku wiążącym się z interesującym mnie plikiem. Dlatego tez taka strona SCNSRC jest dla mnie strzałem w dziesiątkę pod kątem lepszego wglądu co czym jest… bo nie zawsze szukam czegoś konkretnego, czasami trafiam na fajne rzeczy przypadkowo.
    Druga sprawa, na próbę wykupiłem miesięczną usługę na newshosting, czy mogę dzielić się moim kontem z kolegami, czy ograniczenie konta skupia się tylko na ilości połączeń czy jest też filtrowanie po ilości numerów ip które pobierają z tch serwerów?

  10. Rafal Olszak
    stycznia 26th, 2012 at 13:38 | #10

    @Dziq
    Co do współdzielenia konta usenet to zależy to od konkretnej firmy. Z reguły nie pozwala się na równoczesne korzystanie z konta. Chodzi o kasę oczywiście. Kiedyś był taki wpis i komentarze pod nim: http://www.usenet.info.pl/firmy-przyzwalaja-na-wspoldzielenie-kont-w-sieci-usenet
    Newshosting nie zezwala na korzystanie z konta przez inne osoby. W czasie rejestracji akceptujesz ogólne warunki usługi i oświadczasz, że jesteś jedynym użytkownikiem konta:

    I affirm that I am at least 18 years of age and that I will be the sole user of this account.

  11. Dziq
    stycznia 26th, 2012 at 16:33 | #11

    Czy istnieje jakieś forum usenetu (polskie ) na którym mógłbym zadawać tego typu pytania? W tej chwili skonfigurowałem swój Nas by mógł bezpośrednio na siebie ściągać pliki z usenetu, że fajnie że SABnzb+ jest dostępny na takich platformach:-)
    Jestem na newshosting, na razie mam abonament na miesiąc więc tu pojawia się kolejne pytanie, czy warto spróbować innych firm hostingowych np ze względu na cenę lub inne ciekawe warunki,?

  12. Rafal Olszak
    stycznia 26th, 2012 at 17:03 | #12

    @Dziq
    Możesz spróbować tam, gdzie opisał @bastek w komentarzu do strony: http://www.usenet.info.pl/grupy-dyskusyjne/alt-binaries-pl-multimedia/ ale kiedy tam byłem praktycznie było pusto. Niekiedy możesz coś znaleźć na PEB.pl czy CDRInfo.pl ale jest tego niewiele, a jeśli już to dane sprzed 2006 roku ;) . Także najlepiej wal tutaj.
    Zawsze możesz popróbować jak jest u innych. Newshosting ma jedne z najniższych cen, a jeśli opłacisz za cały rok to już małe pieniądze wychodzą i ciekawy czytnik. Jeśli potrzebujesz zwykłego dostępu nntp bez specjalnych czytników, bo masz swój ulubiony albo korzystasz z darmowego to rozważ UsenetServer. Z innych niezależnych firm spójrz na Astraweb – siedzą cicho ale mają liberalna politykę dotycząca contentu. Nie powinieneś zauważyć dużych różnic w transferach – są bardzo dobre. Możesz rozważyć tzw. konto blokowe: kupujesz paczkę danych i dopóki nie wykorzystasz limitu konto nie wygaśnie. W przypadku Astraweb kiedyś w komentarzach ktoś odgrzebał konto sprzed dobrych kilku lat , na którym była pewna niewykorzystana ilość danych i było ciągle aktywne. Jeśli chodzi o takie konta to Astraweb albo NewsgroupDirect. W przypadku tego drugiego z co jakiś czas są promocje gdzie konto z limitem 1TB kosztuje 50$ zamiast 100$. Ale jeśli pobierasz intensywnie tylko konto typu unlimited albo takie z wysokim limitem odnawianym co miesiąc.
    Jak chcesz wodotryski i spróbować łatwego przeglądania usenetu to spójrz na Easynews, ale tam jest drożej. Poza tym niektórzy providerzy usenetu oferują dysk online czyli taki DropBox do konta z całkiem sporym limitem albo nawet i bez limitów. Tak jest w Ngroups.net, Newsdemon.

  13. Dziq
    stycznia 26th, 2012 at 18:21 | #13

    Hmmm, and dzięki za support tak na początku :-) w sumie dałeś mi klika kierunków. Powiem tak jestem stałym przeglądaczem seriali w HD i filmów w HD, software mnie nie interesuje. Jakieś rady gdzie mogę się kierować i jaki wariant byłby ciekawy?? Zastanawiałem się nad vilem na nzbmatrix, że ale chcę mieć pewność czy w dobrym kierunku ide…

  14. Rafal Olszak
    stycznia 26th, 2012 at 20:12 | #14

    @Dziq
    Jak z czasem zauważysz są drobne różnice miedzy providerami. Większość działa zgodnie z tzw. DMCA ale jedni bardzo szybko reagują a inni nie. Czasem u jednego providera usunęli jakiś serial HBO a u innego na serwerach jest dostępny. Stąd twardziele stosują backup i maja aktywne ze dwa konta u rożnych providerów. Jedni korzystają z usenetu sporadycznie, inni namiętnie. Jedni stawiają na wygodę – fajny interfejs i funkcjonalność czytnika, integrację z wyszukiwarką jak np. w Newshosting czy Easynews. Inni maja to gdzieś i jada na darmowych narzędziach i korzystają ze stron indeksujących zasoby usenetu. Korzystają z plików NZB, automatyzują proces pobierania etc. Wszystko zależy czego potrzebuje użytkownik i jakim sprzętem, softem, gotówką i możliwościami płatniczymi dysponuje. Co do płatnych serwisów indeksujących usenet to spójrz na NZBMAtrix i Newzbin . W którymś z poprzednich komentarzy podałem Ci NZBIndex, a myślałem właśnie o Newzbin. To dwaj najwięksi gracze. NZBMatrix ma przejrzystą stała opłatę. Inaczej jest w Newzbin. Newzbin wkrótce wynosi się z USA ze względu na wiadome sprawy. Możesz sprawdzić również NZBsRus, NZBClub. Ale najbardziej zainteresują Cię chyba: NzbTvSeeker albo NzbMovieSeeker :)

    Jak będziesz miał chwilkę i pobawisz się usenetem napisz i podziel się swoimi spostrzeżeniami.

  15. nowy
    stycznia 26th, 2012 at 20:25 | #15

    Witam,
    Na początku chciałem podziękować za wspaniałą stronę! Tego właśnie szukałem, po tym co się teraz dzieje z serwisami typu OCH… usenet to moj „next step” ;) Póki co testuje darmowy czytnik alt.binz i dzienne darmowe konta z just4today, ale zamierzam kupić konto u jakiegoś providera. Mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa. Czytałem o zamknięciu Holenderskiego dostawcy News Service. Rozumiem ze usenet w porównaniu z torrentem albo OCH to kompletnie inna bajka, ale jeśli do wykupienia konta u jakiegoś providera musze podać swoje kompletne dane osobowe, to mam swoje obawy;) Jak to w praktyce wyglada? Pozdrawiam.

  16. Rafal Olszak
    stycznia 26th, 2012 at 21:30 | #16

    @nowy
    Dzięki.

    Prawda jest taka, że od jakiś 2 lat organizacje typu MPAA i RIAA zaczynają wytaczać ciężkie działa. Słynne SOPA i PIPA, BREIN i NewsService to też ich sprawka. Jednak Usenet nie jest tak prosty. Usenet jest starszy niż Internet. Binaria w usenecie to spora część ale zasoby tekstowe stanowią ogromna przestrzeń. Tam to się działo i jeszcze dzieje. Niemniej binaria to to co przyciąga do usenetu najbardziej. Poza tym tutaj mamy komunikacje klient-serwer i nie ma tak, że użytkownik pobierając równocześnie udostępnia. Nie ma sharingu jak w P2P czy klientach torrentowych. Według polskiego prawa można pobierać filmy czy muzykę na własny użytek, nie można udostępniać. Odsyłam do odpowiednich przepisów. Zabronione jest jednak pobieranie oprogramowania. Usenet jest rozproszony – to farmy serwerów komunikujące się ze sobą. Kiedy ktoś wrzuci coś na jeden z serwerów na jakaś grupę alt. binaries wtedy treści propagowane są na inne serwery. Oczywiście istnieje ryzyko, że ktoś może się dobrać do providera X. Istnieje także ryzyko dobrania się do serwisów indeksujących treści takich jak NZBMatrix czy Newzbin i wielu podobnych. Jak do tej pory Newzbin miał kłopoty – to oni stworzyli format plików NZB.
    Większość providerów ma swoja siedzibę w USA. Amerykanie dopatrują się piractwa i wszystkiego co złe poza swoimi granicami. Dlatego też mamy ACTA.

    Jak na razie najwięcej wśród użytkowników jest Amerykanów. Nie spotkałem się z reperkusjami dotyczącymi osób korzystających z usenetu. Providerzy reagują na zgłoszenia jeśli coś narusza prawa autorskie. W przypadkach takich jak kilka lat temu Usenet.com i Newzbin serwisy na mocy wyroków sadów są zamykane. Kary ponoszą właściciele serwisów. Użytkownicy nie są ścigani. Tak więc podaje się swoje dane i płaci się kartą albo przez PayPal. Osobiście polecam płatności PayPalem. Jak na razie to są legalne biznesy i to na terenie USA. Jak ktoś chce może pokombinować ale tylko wtedy kiedy korzysta z płatności za pomocą PayPal. Ostrożniejszy byłbym przy serwisach indeksujących, w których trzeba się rejestrować ale one nie wymagają żadnych danych osobowych poza mailem i płatność leci tez najczęściej przez PayPal.

    Jeśli chodzi o pobieranie to stosuje się szyfrowanie SSL i czasem VPN. Jest tutaj kilku doświadczonych userów. M. In. @stalkerama . Mam nadzieję, że się odezwie i napisze coś :) Najwięksi providerzy: UsenetServer, Newshosting, Astraweb swego czasu potwierdzali, że nie zbierają logów dotyczących aktywności użytkowników. I jeszcze raz powtórzę: w usenecie nie trzeba udostępniać niczego aby pobierać. To istotna różnica z punktu widzenia technologii i prawa.

  17. Dziq
    stycznia 26th, 2012 at 23:22 | #17

    Dzięki za sugestie stronek z interesującym mnie kontentem :) Pytanie techniczne, na tych stronach ma pokazane linki do różnych releasów jak otwieram taki to mnie przekierowuje i wyświetla mnie dwa pliki, jeden z dopiskiem par2 a drugi (prawdopodobnie cały plik), mam też informacje w obu przypadkach parta avaliable x/x. Z tego co pamiętam .par2 t dane naprawcze. O co z tym chodzi? Wiem że to może być jedno z podstawowych pytań, może po prostu nie załapałem do końca idei plików binarnych :)

  18. stalkerama
    stycznia 27th, 2012 at 17:52 | #18

    W chwili obecnej 95% polskich treści znajdziesz w ten sposób:

    http://nzbmatrix.com/nzb.php?grp=alt.binaries.pl.multimedia
    http://www.mysterbin.com/search?q=group:alt.binaries.pl.multimedia
    http://binsearch.info/browse.php?bg=alt.binaries.pl.multimedia
    http://www.nzbmovieseeker.com/Languages/Polish/
    http://nzbmatrix.com/nzb.php?grp=alt.binaries.pl.divx
    http://binsearch.info/browse.php?bg=alt.binaries.pl.divx

    dodatkowo w ustawieniach mnzbmatrix mozesz wyfiltrowac jezyk polski.

    Z serwera astraweb mozna korzystać z roznych IP byle nie w tym samym czasie. Z astry kozystam od wielu lat i nie mialem nigdy problemow. 90$ za rok to tez dobra cena.

    @Dziq: zainstaluj quickpar i klinknij w par2 a zobaczysz do czego służy.
    polecam program al.binz z ustawieniami automatycznej naprawy i rozpakowywania. Najwyzsza wyleczona niezawirusowana wersja to 0.28.5

    pozdrawiam i zachecam do uploadowania. nawet niski upload mozna zostawic na noc :)

    ps. Rafal, zrob jakies forum bo latwo sie pogubic w tych komentarzach ;)

  19. Rafal Olszak
    stycznia 27th, 2012 at 19:44 | #19

    @stalkerama
    Muszę powiedzieć, że lubię czytać to, co piszesz. Do tej pory usenet był raczej baaaardzo niszowy w Polsce. Co innego w USA, we Francji, w Niemczech nie mówiąc o Holandii. Do tego dochodzi też snobizm niektórych, że grupy binarne są czymś gorszym niż tekstowa część usenetu. Ostatnie kilka dni, chyba trochę dzięki sprawie MegaUpload spowodowały większe zainteresowanie usenetem. Jak jest takie zainteresowanie trzeba będzie pomyśleć nad forum nawet jakby miałoby być bardzo niszowe. Bezsprzecznie komentów zrobiło się już naprawdę sporo :)

  20. Dziq
    stycznia 28th, 2012 at 22:59 | #20

    Czyli plik par2 to są pliki naprawcze do głównego pliku? Nie zależnie ile będzie błędów przy pobieraniu pliku głównego? Czy takie aplikacje jak Newshosting Reader i inne umożliwiają automatyczną naprawę uszkodzonego pliku, jeżeli w komplecie z nim pobrałem pliki .par2? Z czego wynikają błędy przy pobieraniu i uszkodzenia takich plików, wiem że takie rzeczy nie występowały raczej na klasycznych serwerach jak RS czy MU?

  21. Rafal Olszak
    stycznia 28th, 2012 at 23:56 | #21

    @Dziq
    W czasie wysyłki na grupy binarne duży plik dzielony jest na mniejsze części – tych części może być naprawdę sporo. Potem tworzy się pliki .par2 . Pliki .par2 to pliki naprawcze i dzięki nim można naprawić pliki uszkodzone w czasie przygotowania do wysyłki, uploadu/downloadu, w czasie propagacji między serwerami usenetu. Można również naprawić niekompletne pliki jeśli dostępne są pliki .par2. Problemy z plikami mogą pojawić się na każdym etapie łącznie z przygotowaniem plików do wysyłki przez uploadera. Powodem może być np. przerwanie połączenia z serwerem. Czytnik Newshosting ma funkcję Auto Par. Rozpoznaje pliki .par2. Options>Settings>Downloads tutaj powinieneś mieć zaznaczone :”Execute Par2 after download automatically” . Jeśli tylko dysponujesz odpowiednimi plikami .par2 to naprawisz uszkodzony zasób. Troszkę na ten temat było w komentarzach pod : http://www.usenet.info.pl/grupy-dyskusyjne/ . Czasem mogą pojawić się problemy na linii funkcji UnRAR i Auto PAR.

  22. bastek
    stycznia 29th, 2012 at 13:54 | #22

    @Dziq
    Na RS i MU też są pliki naprawcze, tylko z tą różnicą, że tam musiałeś ściągnąć wszystkie dane naprawcze np. 5%, a tu program „dociągnie” z automatu tyle plików (bloków) naprawczych ile potrzebuje. Istotna jest to sprawa jeśli ma się wykupione konto z limitem danych.

  23. Dziq
    stycznia 29th, 2012 at 19:37 | #23

    Dzięki !
    Inne pytanko czy programik SABnzbd posiada opcję dodania na raz kilku plików nzb? Pytam się bo trochę ćwiczę tą aplikację na moim NASie Qnapa i tam szukam wygodniejszej opcji dodawania kilku plików do listy.

  24. Dziq
    stycznia 29th, 2012 at 20:48 | #24

    I kolejne pytanie, ustawiłem pobieranie 3 różnych plików w newshosting, każdy z plików miał już w zestawie .par2, po ściągnięciu i wypakowaniu w każdym z nich wyskoczył mi komunikat że nie udało się wypakować ponieważ nie było odpowiedniej ilości plików naprawczych, najdziwniejsze jest to że pliki były wystawione max 1 dzień temu, czy możecie mi podpowiedzieć gdzie jest problem?

  25. Rafal Olszak
    stycznia 29th, 2012 at 22:29 | #25

    @Dziq
    Ma taką możliwość. W Config>Folders definiujesz ścieżkę do tzw. „Watched Folder” . To folder, gdzie program monitoruje pliki NZB. Wszystkie pliki NZB, które tam wylądują będą ściągnięte. Ta ścieżka jest pusta domyślnie więc możesz zadeklarować dowolną swoją ścieżkę. Możesz definiować tez jak często ten folder ma być skanowany. jest to tzw. dodawanie przez Dropbox NZB. Istnieje jeszcze kilka sposobów dodawania plików NZB ale ten jest dość fajny i pozwala na całościowe załatwienie sprawy.

  26. Rafal Olszak
    stycznia 29th, 2012 at 22:45 | #26

    @Dziq
    Raz to rzeczywiście coś było uszkodzone, dwa to może przy plikach była informacja, że były niekompletne np. size: 47.84 GB, parts available: 77484 / 77484,19 par2 files,187 rar files – plik wygląda na kompletny i raczej z nim problemów nie powinno być. Inny: size: 11.1 GB, parts available: 18034 / 18157,13 par2 files, 107 rar files – plik jest niekompletny i będą problemy. Mimo, że sami providerzy dbają o kompletność plików to i tak mamy do czynienia z plikami , gdzie nie ma wszystkich części. Nie zawsze to wszystko da się poskładać. Można spróbować jeszcze programem QuickPar spróbować czy zwróci podobny komunikat, lub powtórzyć czynność naprawy na innym czytniku z wbudowaną funkcja naprawy. Powiem szczerze, że raczej trafiałem z większym szczęściem ;) I to na tym samym czytniku również.

  27. Dziq
    stycznia 30th, 2012 at 00:49 | #27

    To tak, potem te same pliki pobrałem SABnZb+ i okazało się że na 3 pliki które wcześniej niby miały wadę w tym programie 2 wypakowały się spokojnie bez żadnych moich ingerencji, trzeciego nie jestem w stanie wypakować, próbowałem na różne sposoby z różnymi plikami NZB.

  28. Dziq
    stycznia 30th, 2012 at 01:19 | #28

    I kolejna dziwna sprawa, ten plik który nie mógł się wypakować dał radę się wypakować na moim NAsie za pośrednictwem SABnzb (po ponownym pobraniu) , czyli na moim kompie programy Newsthosting reader i SABnzb nie dały rady a Nas dał… W czym problem a dla 100% jasności używam Mac’a?

  29. Rafal Olszak
    stycznia 30th, 2012 at 08:03 | #29

    @Dziq
    Musiałbyś sprawdzić powtórzyć działanie z czytnikiem Newshosting. Jeżeli teraz nie poradziłby sobie świadczyłoby źle o tym czytniku w tym konkretnym przypadku.

  30. Rafal Olszak
    stycznia 30th, 2012 at 08:14 | #30

    @Dziq
    Moim zdaniem aby wiarygodnie stwierdzić gdzie jest przyczyna musiałbyś prawie równocześnie albo w niewielkich odstępach czasu powtórzyć czynność pobierania na tych dwóch czytnikach i NASie. Oczywiście sprawa musi dotyczyć tych samych plików. Wtedy można szukać przyczyn. Dziwnie to wygląda.

  31. Dziq
    stycznia 30th, 2012 at 08:35 | #31

    będę jeszcze próbował, ale trochę mnie zniesmaczył czytnik NH który na 3 pliki w 3 miał błąd przy wypakowaniu (naprawianiu):/.

  32. Rafal Olszak
    stycznia 30th, 2012 at 10:58 | #32

    @Dziq
    Na razie bym go nie skreślał, może się poprawi i już nie będzie wywalał głupich błędów ;) . Co do OS X jeśli użytkujesz ten system spróbuj Unisona http://www.usenet.info.pl/mac-os-x-usenet-newsreaders/ . Tylko niestety płatny 29$.

  33. Dziq
    stycznia 30th, 2012 at 11:09 | #33

    Chwilę próbowałem, ale bardziej wyglądał jak newsreader niż news downloader, też nie wiem jak radzi sobie z naprawą plików takimi sytuacjami jakie miałem wczoraj. Jest także NZBvortex który podobno jest Macową wersją Grabita za 10$. Co do SABnzb to wygląda na najlepiej działający player ale denerwuje mnie ten jego webowy interface.
    Inne pytanie strona NZBMatrix dla free userów udostępnia pliki .zip a dla ViP klasyczne .NZB jaka jest różnica ? Z tego co wiem nie wiele readerów obsługuje .zip.

  34. Rafal Olszak
    stycznia 30th, 2012 at 13:39 | #34

    @Dziq
    SABnzb+ rzeczywiście ma wkurzający interfejs webowy ale to cholernie uniwersalny program i do tego darmowy. Rzeczywiście NZBMatrix użytkownikom, którzy nie zapłacą 10$ udostępnia pliki NZB skompresowane w formacie ZIP. Użytkownicy VIP dostają pliki NZB nieskompresowane. Zwykły uzytkownik musi najpierw rozpakować plik a dopiero później zaimportować plik (-i) NZB do czytnika. Użytkownik VIP ma gotowy plik NZB do zaimportowania. SABnzbd+ czyta jednak pliki ZIP i radzi sobie z takimi archiwami gdy inne czytniki niestety nie.

  35. Genowef
    lutego 7th, 2012 at 01:19 | #35

    Witam!
    Mam pytanie zamierzałem pobrać pewne sample tj.: East & West Quantum Leap Brass 6 CD
    Nie ma dużych plików, są tylko do ściągnięcia jakieś kilkmegabajtowe exe
    ściąga mi się tylko program, który antywirus traktuje jako trojana – o co tu chodzi ? Czy za pomocą tego exe należny ściagać ?

  36. Rafal Olszak
    lutego 7th, 2012 at 09:04 | #36

    @Genowef
    Nie widzę konieczności ściągania plików .exe jeśli chodzi o muzykę czy filmy. To pliki wykonywalne i nie wiadomo, co może się tak naprawdę za nimi kryć. Jeśli nie ma odpowiednich plików należy odpuścić. Po jakimś czasie od razu będziesz rozpoznawał właściwe pliki. Ten plik nie służy do ściągania. Po prostu ktoś wrzucił plik o takiej nazwie na grupę. Mimo tego, że usenet ma spore zasoby to i tak nie zawsze wszystko można znaleźć.
    Jeśli korzystasz z otwartych wyszukiwarek i chcesz zadeklarować czy chodzi Ci o pliki audio, vide, ebooki etc. to użyj trybu Advanced-to uchroni Cię przed przedzieraniem przez rożne nieprzydatne pliki – sprawdź np. w Mysterbin. Jeśli masz czytnik z wyszukiwarką to tam najczęściej są odpowiednie kategorie plików binarnych (Newshosting). Jeśli korzystasz z Newzbin albo NZBMatrix albo innych płatnych serwisów indeksujących to tam również masz już pogrupowany materiał.

  37. Genowef
    lutego 7th, 2012 at 09:57 | #37

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, prawdopodobnie przerzucę się z czasem całkowicie na usenet i mam nadzieję, iż będzie można znaleźć to wszystko co np. btjunkie, czy awaxhome.tw. Mam nadzieję również, że ‘okupanci’ (wiadomo o jakie państwo chodzi) nie położą łapy na usenet.
    Pozdrawiam

  38. Dziq
    lutego 8th, 2012 at 17:27 | #38

    Kończy powoli mi się mój pierwszy miesiąc z NewsHosting i zaczynam się zastanawiam co dalej…obiło mi się o uszy że amerykańskie serwisy np. Giganews ostro dostają po plecach po upadku MU etc… Tu się rodzi pytanie gdzie znajdują się serwery NewsHosting? Ostatnio trafiają mi się pliki które są uszkodzone i ponoć brakuje odpowiedniej ilości plików naprawczych. Gdzieś mi się obiło że czarnym koniem staje się ASTRAWEB czy to prawda?
    Tak z innej beczki finalnie na Mac OS przeszedłem na program Unison 2 i jest super.

  39. Rafal Olszak
    lutego 8th, 2012 at 21:43 | #39

    @Dziq
    Giganews zaczął na długo przed sprawą MegaUpload. To nie jest sprawa MU tylko. Zraził część użytkowników polityką cenową i że tak powiem nadgorliwością w pewnych sprawach.
    Niewielu o tym wie ale mamy głównych graczy na rynku i wielu, którzy tworzą serwisy siostrzane. Jest wiec Giganews i grupa m.in. Supernews, Usenet.net, Powerusenet. Jest provider Highwinds i serwisy: Newshosting, UsenetServer, Easynews, Newsdemon, Ngroups.net, NewsgroupDirect. I jest niezależny provider Astraweb. On jeden z niezależnych daje radę w tym wyścigu zbrojeń i wielu użytkowników korzysta z Astraweb jako podstawowego albo zapasowego serwera usenet. To tak na szybko. Nie mam danych co do zwiększonej ilości braków na serwerach grupy Highwinds i wiem, że często na serwerach Astraweb jest to czego już nie ma na serwerach Giganews. Pamiętam dyskusje z 2010/2011 roku – już wtedy były poruszane sprawy niekompletności pewnych rzeczy. Tutaj ważne jest doświadczenie. Trafiasz na niekompletne artykuły – zmieniasz providera i zyskujesz wiedzę. Ceny są podobne, a i zakończyć umowę jest bardzo prosto.
    Co do Mac OS to wielu przechodzi długa drogę a na końcu wybierają Unisona ;) . Ciesze się, że w końcu znalazłeś swój czytnik.

  40. Dziq
    lutego 9th, 2012 at 12:53 | #40

    No i dziś pojawiły się kolejne problemy, znalazłęm na nzbmatrix nowy plik max 2-3 dni dziś zdecydowałem się go ściągnąć i niestety Unison nie dał rady, sabnzbd też a aplikacja newshosting przy ściąganiu całkowicie wywala, najdziwniejsze jest to że w komentarzach nikt nie narzeka że by były jakieś problemy ale ja mam, sabnzbd mówi że jest CRC error. Podoba mi się usenet ale na chwilę obecną wkurza mnie ten czynnik nieprzewidywalności, teraz nie wiem jak go ściągnąć. Przecież nie zapłacę kolejnych 30 zł za innego providera jak mi jeszcze został blisko tydzień u tego…Zresztą moim zdaniem provider nie ma tu nic do rzeczy bo plik jest naprawiony poprawnie a problem pojawia się przy wypakowywaniu…

  41. Rafal Olszak
    lutego 9th, 2012 at 14:38 | #41

    @Dziq
    Korzystasz teraz z Newshosting jak pisałeś. Ja korzystam z innego resellera Highwinds więc tu Ci nie pomogę, bo pewnie będzie to samo. Spróbuję na swoim zapasowym koncie u innego providera na czym polegać może błąd. Opisz mi ze szczegółami sprawę tak, żebym mógł przetestować to samo. Opis wyślij przez formularz kontaktowy na stronie /informacje albo bezpośrednio na maila jeśli już pisałeś. Postaram się sprawdzić najpóźniej późnym wieczorem czasu polskiego u siebie.

  42. nowy
    lutego 10th, 2012 at 21:04 | #42

    Ja aktualnie korzystam z Astraweb i nie narzekam (do dzis). Juz 3 raz probuje skompletowac jeden plik, wpisywalem adres serwera amerykanskiego (ssl-us.astraweb.com) i general (ssl.astraweb.com) bezskutecznie… Newsbin nie potrafi skompletowac (no such article 430). Jak sie domyslam mozliwosci raczej nie mam na sciagniecie…? Plik ma 361 dni.

  43. Rafal Olszak
    lutego 10th, 2012 at 21:39 | #43

    @nowy

    Skoro piszesz już o providerach to napomknę, że sprawa @Dziq-a jest rozwiązana. Newshosting tutaj nie ponosi winy. Problem występuje tylko na jednym komputerze z systemem OS X. Sprawa została rozwiązana i winowajcą jest tutaj wadliwy RAM komputera.

    Co do Twojej sprawy to nie ma co próbować łączyć się z różnymi centrami danych jednego providera. Na każdym z serwerów znajdziesz te same dane. Odpowiedź jaką otrzymałeś od czytnika wskazuje, że na serwerze nie ma danego pliku. Możliwe, że został usunięty. Nic nie jest na stałe i materiały na serwerach usenetu podlegają zmianom. W Twoim przypadku należy pewnie przyjąć, że tego pliku nie ma. Można sprawdzić na innych serwerach. Podeślij mi link do pliku NZB przez formularz kontaktowy to zerknę na to.

  44. Rafal Olszak
    lutego 11th, 2012 at 00:25 | #44

    @nowy
    Jeśli korzystasz z Binsearch i po wyszukaniu interesującego materiału otrzymasz całą listę rekordów to kliknij „Inverse” aby zaznaczyć je, a następnie kliknij „Create NZB” aby stworzyć plik NZB. Zapisz go na dysku albo otwórz (zaimportuj) bezpośrednio do czytnika albo downloadera. Jeśli tylko pliki znajdują się na serwerze gdzie masz wykupione konto to ściągniesz bez problemu nawet zwykłym Unzbinem. Na serwerach Newshosting, UsenetServer, Easynews czy NewsgroupDirect treść, którą mi podesłałeś jest i nie ma z nią żadnego problemu. Nie sądzę aby na Astraweb był z tym kłopot. Spróbuj zrobić to tak jak napisałem i użyj innego czytnika/downloadera. Daj znać jak poszło.

  45. nowy
    lutego 11th, 2012 at 21:50 | #45

    Niestety bez zmian. Skorzystalem z Unzbin, i to samo, dane niekompletne. W Consoli cos takiego:
    You need 163 more recovery blocks to be able to repair.
    Repair is not possible.
    You have 310 out of 473 data blocks available.
    Chyba jednak na Astraweb jest ten plik niekompletny…

  46. Rafal Olszak
    lutego 11th, 2012 at 23:46 | #46

    @nowy
    Sprawa jest jednoznaczna. Mogę tylko powiedzieć, że tak czasem jest. Takie różnice między zawartością serwerów czołowych providerów mogą się zdarzyć.

  47. Antykwariusz
    lutego 26th, 2012 at 00:26 | #47

    Witam, własnie wszystko czytam na stronie i sie zastanawiam czy są jakieś strony czy coś takiego gdzie są np Tylko filmy i seriale w HD ? Obecnie korzystam z onedll i tam ssam z rapidshare,ale pomimo premium nie jestem do konca zadowolony…..dlatego zainteresowałem się Usnetem:)

  48. Rafal Olszak
    lutego 26th, 2012 at 10:09 | #48

    @Antykwariusz
    Zapewne czytelnicy dopomogą i napiszą więcej. Usenet zawiera ogromną ilość treści tekstowych i plików. Jeśli chodzi o materiały Video to materiałów HD jest ogromna ilość. Aby szybko przeglądać i segregować treści powstały serwisy typu NZBMatrix, Newzbin2.es i inne. Zwłaszcza NZBMatrix może tutaj pomóc, bo np. filmy, seriale czy filmy dokumentalne posegregowane są w odpowiednie kategorie w tym kategorię HD. Do tego czytnik i konto u któregoś z providerów i to wszystko. Oczywiście można skorzystać z powszechnego triala czyli okresu testowego..

  49. Antykwariusz
    lutego 26th, 2012 at 17:28 | #49

    A co z XXX, jakieś ciekawsze strony ?:)

  50. Antykwariusz
    lutego 26th, 2012 at 17:29 | #50

    BTW wykupiłem na astraweb, jak na razie testuje ale np znalazłem szybko 2 sezony Miasta Kocic:))z czego jestem bardzo rad

Strony komentarza
  1. stycznia 28th, 2012 at 08:50 | #1