Home > Programy > Newshosting udostępnił wersję 1.1.0 czytnika grup dyskusyjnych

Newshosting udostępnił wersję 1.1.0 czytnika grup dyskusyjnych

października 20th, 2011

newshosting-v1-1-0-newsreader

Pisałem już wcześniej o pozytywnych wrażeniach z testów nowego czytnika grup dyskusyjnych i grup binarnych dodawanego przez Newshosting do konta. Te pozytywne oceny potwierdzają się wśród innych użytkowników tego czytnika.

Firma Newshosting, która jest providerem Usenetu wypuściła kolejną wersję czytnika.
Wersja 1.1.0 oferuje następujące dodatkowe możliwości:

• SafeSearch – filtr pozwalający odfiltrować materiały dla dorosłych,
• Foldery – podfoldery są tworzone w folderze download i w pełni konfigurowalne,
• Minimalizacja do paska systemowego.

Oczywiście sam program oferuje kilka świetnych rozwiązań, dla których go polubiłem:

• Przede wszystkim jest skonfigurowany wstępnie do użytku z serwerem Newshosting,
• Posiada przyspieszone wyszukiwanie plików,
• Sortuje grupy według zawartości (audio, video etc.),
• Obsługuje tekstowe grupy dyskusyjne i binarne grupy dyskusyjne,
• Umożliwia wysyłanie postów na grupy dyskusyjne,
• Automatycznie rozpakowuje (auto Unrar) i automatycznie naprawia uszkodzone pliki( auto par),
• I najfajniejszy feature dla mnie to podgląd plików i filmów – do tego w czasie instalacji czytnika wymagane jest doinstalowanie VLC Media Player. W czasie instalacji czytnik sam sugeruje tą potrzebę i w razie naszej zgody instaluje ten odtwarzacz.

Dla tych, którzy nie znają firmy Newshosting powiem tyle, ze to czołówka providerów Usenetu na świecie. Podczas moich testów poprzedniej wersji czytnika okazało się, że w połączeniu z ceną za konto unlimited w wysokości 9,99$/miesiąc to w tej chwili jedna z najlepszych propozycji. Za ta cenę nie znajdziemy podobnej oferty razem z tak dobrym czytnikiem w cenie.

Jełki chodzi o parametry dostępu do Usenetu w Newshosting to jest to czołówka sama w sobie. Polecam tego providera. Za cenę 9,99$/miesiąc za konto unlimited albo za cenę 99,99$/rok za to samo konto mamy wszystko czego potrzebujemy jełki chodzi o Usenet. Takiej ofert nie znajdziecie na ogólnodostępnej stronie Newshosting.

Osoby, które maja wątpliwości mogą wypróbować konto i czytnik w okresie testowym (TRIAL) 14 dni/30GB.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Programy , , , ,

  1. groszek71
    października 31st, 2011 at 14:18 | #1

    Panie Rafale mam pytanie czy istnieje możliwość ściągnięcia,zdobycia,nabycia tego czytnika bez wykupywania konta trial?.Osobiście korzystam z innego serwera niż Newshosting i czytnika NewsbinPro.Niestety nie ma on funcji podglądu..

  2. Rafal Olszak
    października 31st, 2011 at 15:44 | #2

    @groszek71
    Czytnik Newshosting jest dedykowany tylko i wyłącznie do obsługi providera Newshosting. Kupujemy konto i dostajemy czytnik za darmo. Nie ma możliwości konfiguracji czytnika z innymi serwerami. W tym kontekście nie wiem czemu miałoby służyć posiadanie takiego czytnika – nie mamy przecież możliwości połączenia z wybranym serwerem innym niż Newshosting. Nawet więcej – po uruchomieniu programu wyskakuje ekran logowania. Jeśli nie zalogujemy się na poprawne dane nie możemy korzystać z czytnika. Jeśli zamkniemy okno gdzie wpisuje się login i hasło wtedy program się zamyka. Podgląd realizowany jest przy pomocy instalowanego pakietu VLC Media Player. Działa to całkiem fajnie. Zaoszczędza sporo czasu i eliminuje ewentualne pomyłki – po prostu wiemy co ściągniemy.
    To tak na szybko. Wieczorkiem jak dorwę się do kompa odpalę czytnik Newshosting i sprawdzę czy mnie pamięć nie zawiodła ;)

    No niestety jest tak jak napisałem. Bez autentykacji na serwerze Newshosting nic z czytnikiem nie da się zrobić. Cały czas próbuje się łączyć.

  3. groszek71
    października 31st, 2011 at 18:14 | #3

    @Rafal Olszak
    szkoda bo ten podgląd plików to niespotykana rzecz jak na czytniki usenetu (chyba że o czymś nie wiem),może ktoś wypuści podobny soft w przyszłości:)dzięki.

  4. Rafal Olszak
    października 31st, 2011 at 19:04 | #4

    @groszek71
    W sumie to tak naprawdę działa tak, że fotki – wiadomo widzimy od razu w czytniku jeszcze przed decyzją o ściągnięciu. W przypadku filmów – np. HD ok. 20 minutowego, plik ok 1,5GB ściąga zajawkę jeśli wybierzemy tryb preview i można ja puścić i zdecydować później czy ściągamy cały plik czy odpuszczamy. Rzeczywiście nie jest to powszechna funkcjonalność – od razu widzimy czy plik odtwarza się i czy jest ok. Jeżeli jest, to w czytnikach grup binarnych rozwijanych na potrzeby konkretnych providerów – taki dodatkowy bonus dla klientów powodujący, że przy porównaniu ofert klient wybierze nas a nie ich. Tutaj na pewno dadzą radę MIMO od Giganews czy browser usenetu od Easynews. Ale czytnik od UseNeXT tez powinien dać radę z trybem file preview. Czy zadowolony jesteś z Newsbin Pro? Newsbin Pro ma podgląd ściąganych obrazków. W końcu to program płatny i licencja kosztuje te 20$. Jak wrażenia z korzystania?

  5. groszek71
    października 31st, 2011 at 19:24 | #5

    @Rafal Olszak
    program zachowuje się poprawnie choć to stara wersja 4.32 daje radę,ma podgląd ale już ściągniętych obrazków więc póki nie ściągniesz to nie zobaczysz,jak rozumiem w czytniku Newshosting widzimy obrazki przed decyzją o ściągnięciu a to duża różnica.Generalnie to na Xp program działa stabilnie i po przesiadce z Grabbita to taki mały usenetowy mercedes.:)

  6. Rafal Olszak
    października 31st, 2011 at 19:45 | #6

    @groszek71
    Tak, widać je przed ściągnięciem. Naprawdę fajna rzecz.
    Newsbin Pro to duży skok w porównaniu do GrabIt-a. Teraz nadchodzi fajny czas na promocje na usenet i czytniki. Na pewno będę o nich pisał. Zapraszam do czytania i komentowania ciekawych treści.

  7. groszek71
    października 31st, 2011 at 20:07 | #7

    nie sposób nie zaglądać toć skarbnica wiedzy o usenecie:)

  8. Rafal Olszak
    października 31st, 2011 at 23:03 | #8

    @groszek71
    Od razu motywacja rośnie :) . No nie powiem, miłe to jest hehe

  1. Brak jeszcze trackbacków

Xunlei-największy serwis P2SP nie zadebiutuje na NASDAQ

Żyjemy w dziwnym świecie. Organizacje typu MPAA czy RIAA albo organizacja BREIN w Holandii dążą do zamknięcia serwisów oferujących materiały...

Close