Home > Artykuły > Instalujemy program GrabIt i co dalej?

Instalujemy program GrabIt i co dalej?

Buszując po Internecie natykamy się na informacje o sieci Usenet i o tym, że stanowi ona ogromne źródło binariów. Jest bardziej powszechna na zachodzie niż w naszej części Europy i oferuje ponadprzeciętny transfer plików jak i dostęp do najnowszych i najbardziej pożądanych materiałów jak filmy, muzyka, zdjęcia. Nie wspominam tu o różnej tematyce tych materiałów.

W każdym razie od razu chcemy skorzystać z tych zasobów i spotykamy się z barierą wiedzy. Niestety to nie jest takie szybkie i proste. Ściągamy sobie darmowy czytnik grup dyskusyjnych, który obsługuje binaria. Najczęściej jest nim GrabIt. Potem próbujemy coś ściągać i nie możemy. Co źle zrobiliśmy zadajemy sobie pytanie. Otóż jako, że Usenet jest ogromną siecią serwerów, na których utrzymywane są i aktualizowane grupy dyskusyjne co gwarantuje odpowiedni czas retencji czyli to, że znajdziemy tam plik wrzucony na przykład 650 dni temu najczęściej spotykamy się z komercyjną usługą. Serwery niekomercyjne nie dają nam możliwości dostępu do materiałów binarnych z dużym czasem retencji, często materiały na tych serwerach mogą nie być kompletne, jakość łączy prowadzących do tych serwerów może być problematyczna etc. Na takich serwerach najczęściej odnajdziemy dane tekstowe.

Tak więc oprócz posiadania czytnika grup dyskusyjnych – darmowego lub płatnego musimy posiadać wykupiony dostęp do Usenetu u jednego z providerów. Możemy popróbować połączeń do serwerów niekomercyjnych ale prędzej czy później i tak zapewne wylądujemy w stajni któregoś z większych providerów. Po opłaceniu abonamentu dostajemy dane potrzebne do konfiguracji czytnika Usenetu jakim jest na przykład GrabIt i możemy zacząć surfowanie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter

Artykuły , , , ,

  1. Elwira
    grudnia 9th, 2010 at 21:49 | #1

    a ten program mozna zrzucic na komorke i bedzie dzialal?

  2. Rafal Olszak
    grudnia 13th, 2010 at 19:56 | #2

    GrabIt został wypuszczony na „dorosłe” systemy Windows, a więc Windows 2000, Windows 2003 32-bit, Windows 9x, Windows NT 4.0, Windows Vista 32-bit, Windows XP 32-bit, działa też na Linuksie z emulatorem Windowsa „Wine”. W przypadku platform mobilnych nawet tych z systemem Windows Mobile raczej działał nie będzie.

  3. Paul P.
    stycznia 31st, 2011 at 04:31 | #3

    A co z Mac’iem? Unison? Coś innego? Miał ktoś jakieś doświadczenia?

  4. Rafal Olszak
    stycznia 31st, 2011 at 08:04 | #4

    Nie wiem czy przejrzałeś ten wpis: Mac OS X usenet newsreaders
    Starałem się trochę naświetlić temat czytników na produkty Apple’a.

  1. Brak jeszcze trackbacków

Avast uniemożliwia korzystanie z sieci Usenet

Wielu z nas korzysta z sieci Usenet. Czasem pojawiają się dziwne problemy. Instalujemy nowy czytnik grup dyskusyjnych albo zmieniamy konfigurację...

Close