Efekt NZBMatrix. NZBs.in zamknął możliwość rejestracji
Zamknięcie NZBMatrix spowodowało spore zamieszanie wśród użytkowników i administratorów serwisów NZB. Pisałem już o DOGnzb w poprzednim wpisie: NZBMatrix został zamknięty. Ten serwis zamknął rejestracje na podstawie zaproszeń.
Administratora przeraził napływ zgłoszeń. Poza tym teraz chyba nikt nie ma ochoty podzielić losu NZBMatrix i poprzednich serwisów. Gwałtowny napływ nowych użytkowników powoduje też zwykle zwiększone obciążenie serwera i spowolnienie działania serwisu.
Jeszcze wczoraj użytkownik Dziq w komentarzach pod stroną Pierwsze kroki pytał się co robić i jaki serwis może zastąpić choć częściowo zamknięty NZBMatrix.
Wspomniałem mu o NZBs.in . To serwis, który powstał w nieciekawych okolicznościach kiedy edytorzy i niektórzy z administratorów odeszli z niedziałającego już serwisu Newzbin2 zabierając ze sobą bazę maili klientów i tworząc konkurencyjny serwis: Jak to kilku redaktorów Newzbin2 założyło własny serwis NZB.
Każdy ze starych użytkowników serwisu NZBMatrix otrzymywał od nich wiadomość i zaproszenie do testowania nowej usługi. Jeszcze wczoraj mimo znacznego spowolnienia możliwa była rejestracja w NZBs.in . Dzisiaj już rejestracja jest zamknięta. Serwis tak spowolnił, że potrzebne były drastyczne kroki ograniczające. Po unowocześnieniu infrastruktury NZBs.in otworzy rejestracje. Niestety tylko na zaproszenia.
Podobnie postąpiło wiele serwisów indeksujących zawartość binarnych grup dyskusyjnych. Myślę, że upłynie trochę czasu zanim wszystko wróci do normy.
Oby NZBs.in nie padło, bo w ciągu miesiąca straciłem 3 wyszukiwarki i providera usenetu.
Witam,
tez chyba bede musial zmienic providera, aktualnie mam astre, masakra co tu sie ostatnio dzieje! Pare godz i juz DMCA removed. Doradzcie na co sie przerzucic? Z gory wielkie dzieki
Astraweb kiedyś bardzo chwalono. Do czasu kiedy przyznał, że wprowadza automatyczne usuwanie treści na podstawie napływających zgłoszeń DMCA. Stąd ten efekt. Nikt inny nie przyznał się do takiego trybu rozpatrywania napływających zgłoszeń.
To co polecasz? Albo inaczej, gdzie aktualnie masz wykupione konto?:)
Mnie się wydaje, że tylko te najbardziej znani providerzy mają tyle zgłoszeń. http://www.usenet.net/ ma dobrą retencje i chyba nie jest tak znany.
@aspik
Od około 2 lat trzymam się grupy Highwinds. Highwinds zabezpiecza tzw. backend server dla providerów takich jak: Newshosting, Easynews, UsenetServer, ThunderNews, Newsdemon i innych. Z racji prowadzenia bloga muszę testować różne usługi i sprawdzam też innych providerów.
@Rafal
Oprócz grupy Highwinds mamy też inne główne serwery dostępowe. Przykładowo Giganews stanowi tzw. backend server dla providerów takich jak np.: Supernews, PowerUsenet czy wspomniany przez Ciebie Usenet.net. Giganews sprzedaje też dostęp do usenetu pod swoją marką.
Jeśli Usenet.net sprzedaje usługę od Giganews to już wiesz jak to działa.
OK, masz na mysli firme UNS Holdings: http://www.usenet-providers.net/newsgroup-resellers.php ? Z tego wniosek ze masz konto u jednego z resselerow od UNS Holdings? Takich jak: Newsdemon, iLoad, BinTube itp. Poniewaz „siostrzane” serwisy (Newshosting, Easynews, UsenetServer) korzystaja z wlasnych sewerow – nie Highwinds? Mozna sie w tym wszystkim troche pogubic…
Faktycznie można się pogubić. Tym bardziej, że nie wchodziłem w szczegóły w poprzednim wpisie, żeby nie zamotać za bardzo. Podałeś bardzo dobre dane za zacytowanym serwisem. To kwestia powiązań biznesowych i nie zawsze to jest takie jasne i potrzebne. Mimo wszystko z tyłu za UNS i tak jest Highwinds. W każdym razie należy pamiętać, że nie każdy provider dysponuje swoją infrastrukturą: serwerami, macierzami. A nawet jeśli dysponuje to musi ten sprzęt trzymać w jakimś Data Center, żeby zapewnić odpowiedni stopień dostępności. Dlatego staram się stawiać na najlepszych takich jak Newshosting, UsenetServer, Easynews ale też pokazywać, że NewsgroupDirect czy Newsdemon to naprawdę dobrzy resellerzy nie ustępujący jakością i ceną.
A odpowiadając na pytanie to teraz mam konto u resellera z tej grupy. Wcześniej miałem w Newshosting, Easynews i wielu innych. Po prostu testuję rożne konta.
Witaj,
nie wiedziałem gdzie to napisać. Bardzo bym prosił o pomoc. Korzystałem z UseNeXT w okresie testowym. Wszystko było ok, ale zrezygnowałem z ich usług. Konta nie skasowałem. Ostatnio PayPal automatycznie pobrał na ich konto 400 zł, niby na doładowanie mojego konta w serwisie UseNeXT. Wiesz, jak to cofnąć? Pisałem do nich, ale bez odzewu. Co to w ogóle za praktyka, by pobierać bez mojej wiedzy taką kwotę. Proszę o pomoc, bo z tego co korzystam z Twojego serwisu, znasz się na usenecie.
UseNeXT to jeden z dwóch zachodnioeuropejskich providerów, którzy oferują dostęp do usenetu w okresie testowym praktycznie bez limitów. Jeśli jednak nie anulujesz konta w okresie testowym wtedy według zapisu regulaminu usługi, usługa taka w UseNeXT podoba Ci się i zgadzasz się na opłacenie konta za rok z góry.
Taka rzecz nie mogłaby się zdarzyć w USA ale w Europie to dość powszechne. Pisałem o tym wielokrotnie we wpisach i na stronie w Samouczku. Zwracałem uwagę na konieczność anulowania konta. Masz teraz aktywne konto usenet wykupione w UseNeXT na rok. Cena zgadza się. Prawdopodobnie zapłaciłeś równowartość 95,40 Euro.
W związku z tym, że zapisując się w UseNeXT zgodziłeś się na warunki usługi odzyskanie tej kwoty jest praktycznie niemożliwe. Przykro mi.