Dostęp do usenetu przez przeglądarkę
Easynews to provider należący do jednej rodziny razem z Newshosting i Usenetserver. Każdy z wymienionych przeze mnie providerów oferuje dostęp do Usenetu na bardzo wysokim poziomie bez żadnych ukrytych zapisów. Są to bardzo wiarygodne firmy.
Każdy z nich celuje tez w inny segment rynku. Chciałbym tutaj zwrócić uwagę na Easynews, który posiada unikalny interfejs webowy upraszczający korzystanie z Usenetu. Korzystając z dostępu przez weba nie musimy instalować czytników na swoim komputerze. Odpowiedni dostęp zapewnia nam Easynews dzięki swojemu rozwiązaniu.
Plusy takiej usługi są dla wszystkich jasne. To nieograniczony dostęp do zawartości Usenetu i grup dyskusyjnych przez przeglądarkę umożliwiający wyszukiwanie, przeglądanie, pobieranie czy czytanie z każdego miejsca gdzie tylko mamy połączenie internetowe. Po prostu wygoda!
Jakie są minusy tego rozwiązania? Niestety w takim rozwiązaniu mamy limity danych wynoszące od 20 do 150 GB w zależności od wybranego miesięcznego planu. Dodatkowo retencja przy dostępie do Usenetu przez przeglądarkę jest ograniczona i wynosi na dzisiaj od 365 dni do 1776 dni. Retencję można zwiększyć przez wniesienie dodatkowej opłaty. W przypadku dostępu NNTP w Easynews w standardzie mamy 2000 dni retencji.
Po trzecie jest to usługa droższa niż zwykły dostęp do Usenetu tzw. NNTP (od nazwy protokołu) gdzie instalujemy czytnik na komputerze. Cena za konto z dostępem przez weba to od 9,98$ do 29,94$. W koncie za 29,94$ otrzymujemy jednak dodatkowo darmowy i nieograniczony dostęp do grup dyskusyjnych klasyczną metodą z czytnikiem bez ograniczeń retencji.
Każdy z użytkowników powinien zadecydować czy dla niego ważniejsze są oszczędności czy wygoda korzystania z dostępu do Usenetu albo powinien spojrzeć na problem analizując dotychczasową historie korzystania z grup dyskusyjnych tak aby dobrać najbardziej pasujące dla niego rozwiązanie.
Najnowsze komentarze