Atak Anonymous na polskie strony rządowe za ACTA?
No i nie trzeba było długo czekać, aż wskutek protestu przeciwko polskiej zgodzie na ACTA pojawią się prawdopodobne ataki na polskie strony rządowe. Na Twitterze podobnie jak w przypadku ataku Anonymous w odwecie za zamknięcie MegaUpload i aresztowania twórcy tego serwisu i jego współpracowników przez FBI pojawiły się informacje o atakach na strony Sejmu : sejm.gov.pl oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: mkdin.gov.pl . Nie działa również strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: kprm.gov.pl . Sprawa jest zupełnie świeża.
A wszystko to przez ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement ) – międzynarodowe porozumienie dotyczące zwalczania obrotu podrobionymi towarami. Umowa ta dotyczy również walki z naruszeniami własności intelektualnej. Jako ciekawostkę można podać, że tak naprawdę o tej umowie usłyszano szerzej kiedy jej projekt wyciekł przez WikiLeaks w 2008 roku. Okazuje się również, że to właśnie Polska bardzo przyczyniła się do przyjęcia tej umowy przez Radę Unii Europejskiej. Nastąpiło to podczas polskiej prezydencji i był to jeden z priorytetów Ministerstwa Gospodarki kierowanego przez Wicepremiera Rządu Waldemara Pawlaka.
25 listopada zeszłego roku Rada Ministrów przyjęła uchwałę umożliwiająca podpisanie ACTA przez Polskę. Złożenie podpisu planowane jest na 26 stycznia tego roku. Przyjęcie ACTA popiera również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w styczniu zeszłego roku na wyrazy zaniepokojenia organizacji pozarządowych odpowiedziało, że są bezpodstawne.
Według wielu Internautów umowa niesie ze sobą wiele zagrożeń. Więcej w decyzji Rady UE w sprawie zawarcia ACTA.
Najnowsze komentarze