Astraweb
- 1330+ dni retencji danych binarnych,
- kompletność danych na poziomie 99%+,
- 20 lub 50 równoczesnych połączeń w zależności od konta,
- farmy serwerów w Europie i w USA,
- szyfrowanie 256 bit SSL w standardzie,
- konto unlimited DSL Astraweb za 11$/miesiąc.
Astraweb oferuje promocję na nieograniczony dostęp do sieci Usenet z kontem unlimited DSL już za 11 dolarów miesięcznie. Oznacza to, że z największa możliwą szybkością wykorzystując aż do 20 równoczesnych połączeń możemy ściągać tyle binariów ile chcemy, bez limitów. To w tej chwili jedna z najlepszych ofert na rynku. Retencja danych binarnych też stale rośnie.
Żeby efektywnie udostępniać połączenia z serwerami Usenet, Astraweb ma swoje serwery zlokalizowane w Europie (europe.news.astraweb.com) i w USA (us.news.astraweb.com). Każda farma serwerów umożliwia aż 20 równoczesnych połączeń dla kont nielimitowanych i aż 50 dla kont blokowych. Astraweb oferuje szyfrowane połączenie SSL ze swoimi serwerami dla każdego konta.
Jak wspomniałem Astraweb oferuje aż 1330+ dni retencji danych binarnych i aż 1095 dni retencji danych tekstowych. Astraweb oferuje sprawną pomoc online. Nie miałem z Astraweb problemów więc ciężko mi powiedzieć jak szybko następuje reakcja na zgłoszony problem.
Astraweb oferuje najlepsze konta blokowe. Przykładowo za 25 dolarów mamy do wykorzystania aż 180 GB danych. W pakiecie mamy aż 50 równoczesnych połączeń i szyfrowanie SSL. Konta blokowe oferowane przez Astraweb nigdy nie wygasają. Nie trzeba się więc martwić, że paczkę danych musimy wykorzystać w danym okresie czasu.
Największy sukces odniosło konto unlimited DSL w Astraweb za 11 dolarów miesięcznie. To był i ciągle jest przebój rynkowy. Za tą cenę otrzymujemy nielimitowany ilościowo i jakościowo dostęp do serwera sieci Usenet, na którym znajdziemy ponad 85 000 grup dyskusyjnych w tym grupy binarne. Serwer oferuje 1330+ dni retencji danych binarnych z kompletnością materiałów na poziomie większym niż 99%, darmowym szyfrowaniem SSL i 20 równoczesnymi połączeniami do serwera co bardzo przyśpiesza transfer danych binarnych. Tej oferty nie znajdziecie na stronach Astraweb. Normalnie konto unlimited DSL z nieograniczoną przepustowością można mieć za 15 dolarów na miesiąc. Tak więc jeśli interesuje was oferta konta unlimited DSL Astraweb za 11$/miesiąc zapraszam do skorzystania z niej. Oczywiście wszelkich płatności możemy dokonywać kartami kredytowymi bądź za pomocą PayPal.
Usenet Vs torrent
Wiem, że w sieci usenet nie ma bolączki sieci torrent czyli mało seedów. Ale czas retencji 1230 to nie jest żadna rewelacja.
W sieci są żywe torrenty nawet 6 – 7 letnie. Fakt będą miały niską prędkość, ale będą.
@grzesiek
W tej chwili liczą się przede wszystkim:
-szybkość pobierania i automatyzacja pobierania,
-nowości,
Biorąc pod uwagę te dwie kwestie to stawiam generalnie na Usenet. Poza tym bezpieczeństwo gra tu spora rolę. Niebagatelna jest tez kompletność materiałów, a dla niektórych retencja. Jak już coś ściągam to chcę żeby działało, a plik nie był uszkodzony. W żadnym przypadku nie porównywałbym tutaj obu sieci. Usenet to dane przechowywane w centrach danych i wymiana danych między farmami serwerów głównych providerów, do których dobijają się użytkownicy. W przypadku torrentów generalnie kopiowanie pliku przebiega głównie pomiędzy komputerami użytkowników, którzy pobrali plik już wcześniej albo właśnie go pobierają, tworzącymi wtedy sieć P2P i nie obciąża serwera. I tutaj jest największa różnica, która pokazuje różnicę w prędkości pobierania, kompletności i bezpieczeństwa korzystania. A także retencji danych. Dla usenetu te dane muszą być przechowywane w centrach danych. Wyobraź sobie jak wielką rolę odgrywa to pojemność nośników. W przypadku centrów danych to bardziej limituje retencję niż w przypadku rozproszenia danych na ogromna sieć milionów użytkowników. Ale coś kosztem czegoś. Usenet to kiedyś były dane tekstowe przede wszystkim. Później ewoluował do danych binarnych. Najlepsza retencja binariów na dzisiaj to 1249 dni, a więc prawie 3,5 roku. W przypadku danych tekstowych to 3119 dni czyli ponad 8,5 roku. A wujek Google ma w posiadaniu jeszcze wcześniejsze archiwa usenetu, które swojego czasu wykupił. To co piszesz ma ręce i nogi, bo torrenty generalnie urodziły się w 2002 roku.